T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI

​​​​​​

Oteller


Oteller

Nevali Otel

     Adini bölgedeki uygarligin en eski yerlesim birimlerinden biri olan Nevali Çori’ den alan Nevali Hotel, medeniyetin besigindeki konumuyla, kültürel iddiasiyla dünyaya bir kere daha ev sahipligi yapmak için yola çikmistir. Nevali Hotel; geleneksel misafirperverligi ile Urfa’nin köklü tarihi boyunca süregelen kültürel birikiminden ilham alarak, bölgenin sanini bu benzersiz cografyayi ziyarete gelen herkese yeniden yasatacaktir.


 

Harran Otel

     25 yili askin bir süredir Harran Oteli, üstün hizmet, konfor ve misafir memnuniyeti odakli bir 4 yildizli modern sehir oteli olarak varligini canli tarihi kültürel atmosferin ortasinda sürdürmektedir. Sehrin merkezinde konumlanmis olan Harran Oteli; çesitli kurum ve kurulus merkezleri ve kültürel mekanlardan sadece birkaç dakika uzakliktadir ve bugünün is adamlari ve gezi amaçli ziyaretçiler için toplamda 200 yatak kapasiteli 99 lüks odasiyla seçkin konaklama ve yine toplamda 1200 kisi kapasiteli 4 toplanti salonu ile kongre, toplanti ve eglence imkanlari sunmaktadir. Güzel bir peyzaja sahip havuz basi ve hamami ile Harran Oteli, ülkesinin tarih baskentinde yerel bir otel olarak, dünyanin dört bir yanindan gelen seçici ziyaretçilerin sadakatini kazanmistir.

 

Hotel El-Ruha

     Taslarin hüküm sürdügü ve geleneksel mimari dokunun yasatildigi Sanliurfa tarihi kent merkezinde, Balikligöl'ün yaninda yer alan "Hotel El-Ruha" tarihi atmosferi ve 5 yildizli konforuyla Mayis 2005'ten beri hizmet vermektedir.

     "Geleneksel Urfa Mimarisi" tarzinda Urfa tasindan yapilan otel, tas bezemelerinin yani sira,  konumu ve mimarisiyle saray görünümündedir.Toplam 87 oda ve 176  yatak kapasitesiyle, misafirlerin rahati ve konforu için her türlü ayrintinin düsünüldügü yatak odalarinda Balikligöl ve kale manzarasiyla tarihe taniklik ediyorsunuz.


 

Gülizar Konukevi

     Konukevi tesisimizde, Açik büfe kahvalti, ögle ve aksam yemeklerinde set menü servisiyle, Urfa’nin olmazsa olmazi sira gecesi etkinlikleri, dügün, nisan, toplanti ve diger organizasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetlerin sunumunda yer alacak yemeklerimiz ise Yöresel Urfa Ev Yemekleri ve Kebap çesitlerini servis etmekteyiz. Tesisimiz ayni anda 800 kisiye hizmet verebilmektedir.

     Siz degerli konuklarimizi konukevimizin deneyimli ve güleryüzlü personelleriyle, insanlik tarihinin besigi olanUrfamizda, “Sizin Konaginiz” sloganiyla agirlamaktan onur duyacagiz…

- 300 Kisilik Yazlik Alan

- Çok Amaçli Salonlar

- Fast & Food Döner Salonu

- 13 Butik Otel Odasi

- 5 Sark Odasi

- 350 Kisilik Çok Amaçli Toplanti Odasi


 


T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü